Zabezpieczenie opłacania rezerwacji jest niezbędne dla utrzymania dobrej reputacji firmy i zwiększenia konwersji zamówień. Warto więc dobierać zaufanych partnerów, takich jak znane i niezawodne systemy płatności. Ochrona danych zgodnie z RODO i protokół SSL również przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa finalizacji transakcji.
Systemy płatności to metody, które umożliwiają finalizację transakcji za usługi i towary. Badania przeprowadzone w 2022 roku wskazują, że 41 proc. Polaków korzysta z płatności mobilnych z funkcją one-click checkout takich jak PayU, PayPal, Przelewy24, a 35 proc. używa klasycznych transakcji bankowych. Co czwarty użytkownik do finalizacji transakcji wykorzystuje BLIKa, którego można włączyć u większości operatorów. W ten sposób klient uniknie księgowania płatności przez bank, które może potrwać nawet kilka dni, a za to w kilkanaście sekund opłaci rezerwację.
Wybór wielu metod płatności
Według badań przeprowadzonych przez Digitalk, aż 17 proc. klientów rezygnuje z finalizowania transakcji online, kiedy widzi, że metody płatności nie są dla nich dogodne lub nie ma zaufania do strony internetowej w trakcie podawania informacji o karcie płatniczej. W Bookero umożliwiamy Twoim klientom szeroki wachlarz możliwości płatności online — Stripe, PayPal, Przelewy24, PayU, Paynow, Tpay oraz Imoje. Te systemy zapewniają szyfrowanie danych i własne środki ochrony, dzięki czemu klienci, dokonując rezerwacji przez naszą technologię, nie tylko mają wiele opcji do wyboru, ale również mogą być pewni, że ich dane osobowe i finansowe są przechowywane w bezpieczny sposób oraz nie są udostępniane nieupoważnionym. Poza płatnościami online, w kalendarzu Bookero można też korzystać z płatności gotówkowych.
Jakie funkcje dodatkowe wspierają proces opłacania transakcji?
Oferując swoim klientom różne możliwości płatności podczas dokonywania rezerwacji, zwiększasz szansę na jej sfinalizowanie. Aby lepiej dostosować się do ich preferencji, możesz dać im wybór formy płatności z poziomu formularza rezerwacyjnego.
W przypadku rezerwacji pojedynczej link do opłacenia generuje się od razu po jej dokonaniu. Możesz zdefiniować, ile czasu przewidujesz na zapłatę. Jeśli bukowanie nie zostanie w tym czasie opłacone, system automatycznie je anuluje, a termin wróci jako dostępny.
W przypadku rezerwacji cyklicznej lub pakietu można wybrać płatność za jedno spotkanie lub z góry opłacić całą serię. Klient przed wyznaczonym terminem każdego bookingu ma określoną liczbę dni na zapłatę, a link do transakcji jest automatycznie wysyłany. Jeśli płatność nie zostanie dokończona, rezerwacja zostanie anulowana.
Dzięki temu unikniesz problemów związanych z brakiem płatności oraz wyeliminujesz praktyki nieuczciwej konkurencji, która celowo blokuje termin w Twojej firmie.
Postaw na Bookero, a my zadbamy o resztę
W Bookero nie musisz martwić się o bezpieczeństwo swoich klientów, nasz doświadczony zespół IT robi to za Ciebie! Dobieramy tylko sprawdzonych partnerów, których weryfikujemy pod względem zabezpieczeń technicznych. Nie przechowujemy wrażliwych danych, takich jak numery kart kredytowych czy dostęp do banku, a nasz system jest regularnie aktualizowany, żeby zapobiec błędom w oprogramowaniu i zapewnić bezpieczeństwo Twoim klientom podczas dokonywania płatności.
Ważnym aspektem podczas opłacania rezerwacji przez klientów jest zabezpieczenie ich danych wrażliwych. W Bookero zapewniamy szyfrowanie i zapobieganie wyciekom. Nasza platforma działa zgodnie z rozporządzeniem RODO oraz protokołem bezpieczeństwa SSL (Secure Sockets Layer), który umożliwia zakodowanie połączenia internetowego pomiędzy komputerem a serwerem. Oznacza to, że poufne dane klientów są chronione przed dostępem nieupoważnionych osób.
Dodatkowo wykorzystywane przez nas w Bookero systemy płatności są bezpieczne, ponieważ znajdują się pod nadzorem instytucji płatniczych, które pośredniczą w opłacaniu transakcji i gwarantują, że spełniają one te same wysokie standardy ochrony, jakie obowiązują w przypadku bankowości internetowej. Niezwykle istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa są również międzynarodowe certyfikaty, np. PCI DSS, ustanawiane przez organizacje płatnicze, takie jak Visa i Mastercard, aby chronić dane osobowe posiadaczy kart oraz informacje o samych instrumentach płatniczych.
Jako przedsiębiorca, uważaj na podejrzane komunikaty. Transakcje internetowe wiążą się z otrzymywaniem sporej liczby wiadomości, np. o realizacji zlecenia, płatności itp. Warto uważnie się im przyglądać, ponieważ to popularna wśród oszustów metoda wyłudzania danych, również od przedsiębiorców. Z tego względu nawet korzystając z bezpiecznych systemów, warto uważnie przeglądać otrzymywane wiadomości i nie klikać we wszystkie linki. O resztę zadbamy my.